COVID-19 spowoduje wzrost ilości rozwodów z orzeczeniem winy ?

Małżonkowie prowadzący wspólnie dom, nie zawsze potrafią porozumieć się. Często zdarza się, że tracą wspólne hobby. Wyjść na jaw może również, że partnerzy nie potrafią po prostu ze sobą przebywać. Problemy takie pojawiły się zwłaszcza w czasie izolacji wywołanej COVID-19. Te osoby rozpoczynają szukanie porad prawnych online. Przykładowo porady takie można odnaleźć na stronie rozwody.olsztyn.pl lub wielu innych. Nie za każdym razem jednak radcowie prawni zgodzą się poprowadzić sprawę o separacje, ponieważ zawsze muszą być spełnione następujące przesłanki:
  • musi wystąpić trwały rozkład pożycia małżeńskiego
  • małżonkowie nie mogą sypiać ze sobą.

Miejmy jednak na uwadze, że rozstanie to ostateczność. Istnieje wiele instytucji pomagających partnerom w trudnych sytuacjach.

• Przeczytaj również w kategorii: Prawo i podatki

ZUS uważa za obejście prawa stanowisko pracodawcy, zatrudniającego pracownicę w ciąży.
    W omawianej sprawie organ rentowy orzekł, że osoba, jako pracownik u płatnika składek nie podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rento...