Najubożsi mogą uzyskać bezpłatne porady prawne od prawnika w Kętrzynie.

Dnia 1 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa odnosząca się do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Została ona również znowelizowana ustawą z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw. W myśl konkretnych postanowień znowelizowanej ustawy, nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobom uprawnionym, które nie są w stanie ponieść kosztów płatnej pomocy prawnej. Porad prawnych udzielać również może prawnik Kętrzyn. Osoba taka, zanim pozyska nieodpłatną pomoc prawną bądź nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, musi najpierw złożyć oświadczenie na piśmie, że nie stać jej na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Jeżeli pomocy prawnej ma udzielać radca prawny Kętrzyn będzie musiał zweryfikować takie oświadczenie. W innym przypadku oświadczenie to, powinno być okazane osobie, która udziela wspomnianej nieodpłatnej pomocy prawnej bądź nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Jako termin nieodpłatnej pomocy prawnej rozumie się:

1. udzielenie osobie fizycznej informacji, na temat obowiązującego stanu prawnego oraz o przysługujących jej uprawnieniach jak też spoczywających na niej obowiązkach, w związku z toczącym się postępowaniem o charakterze przygotowawczym, administracyjnym, sądowym jak też sądowo-administracyjnym,
2. przedstawienie osobie zgłaszającej się po pomoc, sposobu rozwiązania danego problemu prawnego,
3. napisanie pisma w sprawach, o których mowa w poprzednich punktach, jednak z pominięciem pism procesowych w toczących się postępowaniach o charakterze przygotowawczym lub sądowym oraz pism w toczących się postępowaniach sądowo-administracyjnych,
4. zaproponowanie mediacji,
5. sporządzenie pisma z wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych; doprowadzenie do ustanowienia pełnomocnika z urzędu w postępowaniu o charakterze sądowym; ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego jak też rzecznika patentowego w postępowaniu o charakterze sądowo-administracyjnym oraz udzielenie informacji o ewentualnych kosztach postępowania i związanym z wystąpieniem na drogę sądową ryzyku finansowym.

Co ważne, nieodpłatna pomoc prawna nie odnosi się do działań prawnych w zakresie spraw dotyczących prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia owej działalności. W tego rodzaju sprawach pomóc może adwokat Kętrzyn lub radca prawny Kętrzyn

Wina drugiego małżonka jako podstawa orzeczenia rozwodu z winy drugiej strony
Powódka wniosła o zasądzenie od męża tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny kwoty po 2.000 miesięcznie .
Radca prawny również doradzi w sprawie sprzedaży nieruchomości
Jeżeli masz zamiar sprzedać mieszkanie możesz to zrobić bez pomocy osób trzecich. Jeżeli jednak chciałbyś zadbać o swoje bezpieczeństwo po...