Zmiana nazwiska małoletniego dziecka po rozwodzie z orzeczeniem winy ?

Zarówno matki jak i ojcowie, po rozwodzie z orzeczeniem winy lub rozwodzie bez orzekania o winie głowią się czy mogą zmienić nazwisko niepełnoletniego dziecka, na rodowe nazwisko lub nazwisko nowego męża. Sprawdź w jakich przypadkach będzie możliwa zmiana nazwiska dziecka a w jakich przypadkach obowiązywać będzie stanowczy zakaz. Czy rozwód z orzeczeniem winy ogranicza tryb takiej zmiany nazwiska ? Kto powinien wyrażać zgodę na zmianę nazwiska dziecka Przeczytaj również jaką formę powinno przybrać oświadczenie o wyrażeniu zgody na zmianę nazwiska dziecka oraz przed jakim organem należy je złożyć.

COVID-19 spowoduje wzrost ilości rozwodów z orzeczeniem winy ?
Małżonkowie prowadzący wspólnie dom, nie zawsze potrafią porozumieć się. Często zdarza się, że tracą wspólne hobby. Wyjść na jaw może ...